كاربران محترم فرم2آنلاين سايت در حال بروز رساني ميباشد لطفا تا تكميل بروز رساني به مشكلي برخورد كرديد حتما بنده را در جريان قرار دهيد با تشكر مديريت وبسايت admin
http://form2online.com/up/uploads6/ec66c441fc061.jpg
http://cuis.comxa.com/up/b4c48608ce88.gif http://8pic.ir/images/ckyppolg4awp6r2z0cgz.gif

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 3.28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه دوست خوب پیدا کنیم؟
#1
İmage
براي دوستي خود وقت بگذاريد.
- شنونده خوبي باشيد. وقتي طرف مقابل مشغول صحبت است تنها به صحبت‌هاي او گوش دهيد و به پاسخ خودتان نينديشيد.
- با گوش جان صحبت‌هاي طرف مقابل را بشنويد. گاه افراد در گفته‌هايشان احساسي را بيان مي‌كنند كه تنها با گوش شنيده نمي‌شود و بايستي قلب خود را براي حس كردن آن به كار بگيريد.
- سؤال كنيد. اگر احساس مي‌‌كنيد نكته‌اي را از گفته‌هاي طرف مقابل متوجه نشده‌ايد از او بخواهيد تكرار كند، علاقه‌مندي خود را به شنيدن مطلب نشان دهيد.
- تبادل اطلاعات كنيد. مطالعات نشان مي‌دهد تبادل اطلاعات براي شروع ارتباط مفيد است. در بيان خود و اطلاعاتتان راحت باشيد ولي متوجه باشيد كه در آغاز طرف مقابل را با انبوهي از مطالب دچار سردرگمي نكنيد. يك رابطه سالم، گفت‌وگويي سالم را مي‌طلبد.
بسياري از ما سعي مي‌كنيم افراد و موقعيت‌ها را تابع خواسته‌هاي خويش سازيم و طبيعي است وقتي آنها به شيوه خود عمل مي‌كنند ما آمادگي نداشته و احساس نگراني، غم و حتي خشم مي‌كنيم. در يك رابطه سالم رشد و تغييرات هر يك از طرفين مجاز مي‌باشد.
رضايت خودتان را در يك رابطه ناديده نگيريد. رابطه سالم دو جانبه است و هر دو نفر بايستي از آن احساس رضايت كنند.
چنانچه مسئوليتي را مي‌پذيريد، آن را به طور كامل به پايان برسانيد. در يك رابطه سالم مسئوليت‌پذيري از شرط‌هاي اساسي به شمار مي‌آيد.
بسياري از ارتباطات تعارضاتي را نيز به همراه دارد. اين بدين معنا نيست كه شما به عقايد يكديگر احترام نمي‌گذاريد بلكه بدين معناست كه مسئله‌اي داريد   :
- براي گفت‌وگو و مذاكره درباره مسئله موجود وقت مناسبي را تعيين كنيد.
توجه داشته باشيد گفت‌وگوهاي دشوار را زماني كه خسته يا عصباني هستيد آغاز نكنيد. با توافق طرف مقابل زمان مناسبي را براي گفت‌وگو درباره مسئله موجود انتخاب كنيد. يك رابطه سالم بر مبناي احترام متقابل پايه‌ريزي شده است.
ايراد نگيريد و سرزنش نكنيد. به موضوع حمله ببريد نه به شخص. يك گفت‌وگوي ملايم را به شكلي قاطعانه و با گفتن كلمه �من� آغاز كنيد. چگونگي ناراحتي خود را از مسئله بيان نماييد و هرگز كلمه تو يا شما را به منظور سرزنش و تحقير طرف مقابل به كار نبريد. در يك رابطه سالم سرزنش جايي ندارد    .
- به احساسات منفي و غير قابل كنترل خود اجازه بروز ندهيد. به ديگران فرصت دهيد درباره خودشان صحبت كنند .           
- از موضوع بحث خارج نشويد. حول يك موضوع مشخص بحث و گفت‌وگو كنيد و هر موضوعي كه شما را آزرده ساخته و ارتباطي به موضوع فعلي ندارد را پيش نكشيد. يك رابطه سالم اشتباهات را مي‌پذيرد.
- با مفروضات خود نتيجه‌گيري نكنيد. وقتي با كسي صميمي مي‌شويد هرگز بر پايه فرضيه‌هاي پيش‌ساخته خود نتيجه‌گيري نكنيد. شما احساسات و افكار طرف مقابل را به خوبي نمي‌شناسيد. يك رابطه سالم همه جوانب را مي‌سنجد.
- اگر احساس كرديد به كمك فرد ديگري احتياج داريد، از وي كمك بگيريد .
در صورتي كه نتوانستيد مسائل خود را با طرف مقابل به شيوه‌اي صحيح حل نماييد حتماً از فردي مثل مشاور، والدين، افراد باتجربه ديگر و افراد قابل اعتماد كمك بخواهيد. يك رابطه سالم از تقاضاي كمك نمي‌هراسد .
- نسبت به ديگران خرده‌گير نباشيد. البته شما نمي‌توانيد هر چيز و هر كس را بپذيريد ولي در عين حال خرده‌گير هم نباشيد. اين كار از انرژي‌هاي شما مي‌كاهد. مطالعات نشان مي‌دهد هر چه بيشتر خوبي‌هاي ديگران را ببينيد و كشف كنيد، روابط سالم به حال مي‌انديشد، نه اميدواري نسبت به يك ايده‌آل عالي در آينده    .
صميميت، نقش مهمي در ارتباطات بين فردي دارد. يك رابطه سالم احساسات صميمانه و دوستانه‌اي را مي‌طلبد.
در همه امور تعادل خود را حفظ كنيد و به هر يك از افراد و مسائل زندگي خود سهم مناسبي را اختصاص دهيد. يك رابطه سالم وابستگي‌هاي شديد و عادت‌گونه را نمي‌پذيرد.
دوست شدن و ايجاد يك رابطه سالم يك‌باره اتفاق نمي‌افتد، بخصوص وقتي در محيطي جديد مثل دانشگاه و خوابگاه قرار مي‌گيريد. نزديك شدن به افراد جديد كمي دشوار به نظر مي‌رسد ولي به خاطر بسپاريد آشنا شدن با افراد كمي طول مي‌كشد، ايجاد يك رابطه سالم نياز به زمان دارد.
اگر بتوانيد در برخوردهايتان خودتان باشيد و نقش بازي نكنيد، بسيار دلچسب‌تر و مقبول‌تر خواهيد بود. چنانچه خود را زير نقاب پنهان كنيد بالاخره دير يا زود خود واقعي‌تان آشكار خواهد شد و به روابط شما لطمه خواهد زد. يك رابطه سالم با انسان‌هاي واقعي ساخته مي‌شود نه با تصورات.


اختـیـاری در ســـفــر نـبـود مـــــرا
مـنــزلـم گـه کعبه سـازد گـاه دیـر
رشـته ای برگردنم افکنده دوست
میبـرد هرجا که خاطرخواه اوست

İmage
İmage
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، nilofar ، fatemeh ، عارف ، ~Sh!dEh~ ، shekoufe
#2
İmage
دستورالعمل قرآنی:شیوه دوست یابی

دوستی پیوندی است که میوه‌ی آن«غذای روح» است و«دل بی دوست، غمگین است».

آن که دوست ندارد، گرفتار خلاء روحی بزرگی است و به همان میزان، از نشاط و شادکامی و شکوفا ساختن استعدادهای خلاّق خویش محروم می ماند، به همین دلیل«حافظ شیرازی» سفارش می کند:

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد2

داشتن دوست سالم در زندگی اجتماعی، به منظور برقراری انس و الفت، مشاوره و رایزنی و راز گویی و یاری جویی در مسایل مختلف زندگی، یک رمز موفقیت است و هر کس از این نعمت بزرگ بی‌بهره است، به همان اندازه از مزایای آن و پیشرفت در زندگی محروم است.

اهمیت دوست در سرنوشت زندگی، موضوع تجربه شده‌ای است، آنان که از دوستان خوب بهره ها برده اند، افسوس می‌خورند که ای کاش! زودتر به این راز پی‌می‌بردند و آنان که از ناحیه‌ی دوستان ناباب به تباهی و سیه روزی مبتلا گردیده‌اند، حسرت می‌خورند که ای کاش! با چنین افراد خطرناکی هرگز ارتباط دوستی برقرار نمی‌کردند و به این بدبختی دچار نمی‌شدند!

آری، نه تنها داشتن دوست صالح در زندگی یک ضرورت اجتناب ناپذیر و تجربه شده است، بلکه به منظور اهمیت و حساسیت آن در زندگی اجتماعی سعدی شیرازی سروده است:

گر مخیر بکنندم به قیامت که چه خواهی؟ دوست ما را و همه نعمت فردوس شما را3

امّا درباره‌ی انتخاب دوست،شیوه‌های معاشرت با او، ویژگی های دوستان خوب و بد، نکات بسیار مهمی را باید مورد توجه قرار دهیم که خوشبختانه قرآن کریم و پیشوایان عالی قدر اسلام مطالبی را بیان کرده اند که به طور خلاصه آن‌ها را از مطالعه می گذاریم:
1. امتحان و انتخاب

تا افراد امتحان نشوند، شایسته‌ی انتخاب برای دوستی نیستند و اگر بدون امتحان دوست برگزیده شود، از این ناحیه زیان‌های سخت و گاه جبران ناپذیری متوجه ما می‌گردد که نمونه هایی از آن را در روابط اجتماعی و روزنامه‌ها مطالعه کرده ایم. امام علی(ع) هم فرمودند: هر کس پس از آزمایش صحیح، کسی را به دوستی برگزیند، دوستی و رفاقت او پایدار و مودّت او استوار می ماند و کسی که بی حساب و نسنجیده با دیگران پیوند دوستی برقرار کند به ناچار به دوستی با افراد شرور و فاسد، مبتلا خواهد شد!4

درباره‌ی راه های امتحان دوست،امام صادق(ع) هم یکی از سه راه زیر را مطرح کرده است: پولی از او بخواه، یا پولی را به عنوان امانت نزد او بگذار، یا او را در گرفتاری خویش شریک گردان، اگر در این جهات درست انجام وظیفه کرد، او را به عنوان دوست برگزین.5

بنابراین، در شرایط جامعه‌ی امروزی هم موضوع امتحان دوست قبل از انتخاب آن، با دقّت باید مورد توجه قرار گیرد و از برقراری دوستی های ناگهانی که با عجله و بدون فکر و اندیشه صورت می گیرد،پرهیز شود. البّته در عین حال که دقت و هوشیاری در این جهت لازم است، از وسواس و کج سلیقگی و بدگمانی ناروا نیز پرهیز شود، چنانکه صائب تبریزی نیز می گوید:

پر در مقام تجربه دوستان مباش صائب که زود بی کس و بی‌یار می‌شوی.

ولی همانطور که امام علی(ع) نیز فرموده:«تا دوست خود را خوب امتحان نکرده‌ای، به او اعتماد مکن و او را امین خویش ندان».
2. اصالت و عقل

«اصالت خانوادگی» و «جوهر سالم نژادی» که به عنوان دو ملاک اساسی دوست گزینی مورد تأکید است و اصولاً عقلانیت و خردمندی افراد که با اصالت خانوادگی آنان ارتباط تنگاتنگ دارد، هرگز نباید نادیده گرفته شود.

امام علی(ع) برای معاشرت و دوستی با افراد، عقل و خردمندی آنان را که عموماً ناشی از اصالت خانوادگی است، مورد اهمیت و ضروری دانسته و از سوی دیگر فرموده است:«از دوستی و رفاقت با کسی که از نعمت عقل بی‌بهره است،خودداری کنید و به کسی که اصالت خانوادگی ندارد، احسان نکنید و او را برنگزینید، زیرا کسی که عقل ندارد، به گمان این که به شما نفع می‌رساند،زیان وارد می‌آورد و کسی که اصالت خانوادگی ندارد، به کسی که به او احسان و خوبی کرده، بدی و آزار روا می دارد».6

امام صادق(ع) سفارش می کند:«از دوستی و معاشرت با افرادپست و فرومایه خودداری کنید، چون در چنین دوستی و معاشرتی، هیچ گونه خیر و صلاحی وجود ندارد».7

موضوع عقلانیت و خردمندی، به عنوان یک ملاک برتر و یک امتیاز بزرگ در مناسبات اخلاقی و اجتماعی، دارای آن چنان اهمّیتی است که امام علی(ع) می‌فرماید:«اگر با شخص عاقل و خردمندی که جوانمردی و کرم ا و را نمی‌پسندی، معاشرت و دوستی کنی ایرادی ندارد. در چنین حالی، از عقل و خردمندی او بهره برگیر و از اخلاق نامناسب او پرهیز داشته باش و هیچ گاه، رفاقت و دوستی با شخص کریم و اصیل را از دست مده، بلکه اگر نتوانی از عقل او استفاده کنی، با عقل و اندیشه و تدبیر خویش، از کرم و جوانمردی او بهره مند شو و تا می‌توانی از معاشرت و دوستی با اشخاص پست و فرومایه و نادان، گریزان و فراری باش».8
3

اختـیـاری در ســـفــر نـبـود مـــــرا
مـنــزلـم گـه کعبه سـازد گـاه دیـر
رشـته ای برگردنم افکنده دوست
میبـرد هرجا که خاطرخواه اوست

İmage
İmage
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، nilofar
#3
3. صداقت و یک رنگی

صداقت و درستکاری و یک رنگی و پرهیز از نفاق که آثار آن در دلسوزی و خیرخواهی نمایان می‌گردد، از ویژگی‌هایی هستند که هنگام دوست یابی و دوست گزینی باید معیار عمل قرار گیرد. اصولاً دوست که معادل عربی آن«صدیق» است، صداقت و درستی را دربردارد و امام علی(ع) هم فرموده:«دوست بدین جهت«صدیق» نامیده شده که در مورد خوبی‌ها و عیب های تو، با صداقت با تو رفتار می کند و هر کسی چنین بود، به او اعتماد کن که او دوست واقعی است».

دوست واقعی، خوبی ها و امتیازات انسان را می ستاید و اگر عیب و ایرادی هم در گفتار و کردار و رفتار انسان بیابد، آن را خالصانه و دلسوزانه برای اصلاح، با زبان خوش گوشزد می کند، اما اگر سلامت نفس نداشته باشد، عیب و نقاط ضعف را برای شکستن انسان، پشت سر بازگو و افشا می‌نماید.

در این باره«دهلوی» گفته است:

دوست آن است کو معایب دوست همـچــو آئینـه رو به رو گویـد

نـه کـه چـون نشـانه بـا هـزار زبـان پشت سـر رفته، مو به مو گوید 9

همچنین، صداقت در گفتار و رفتار سبب می‌شود که دوست واقعی، در روزگار سختی و تلخی و گرفتاری که زمان آزمایش و امتحان است، دوست را در گرداب گرفتاری رها نکند، بلکه با فکر و مال و جان، به یاری و نجات دوست گرفتار خویش اقدام کند، چنانکه«سعدی» هم سروده است:

دوست مشمـار آن کـه در نعـمت زند لاف یـاری و بــرادر خــوانـدگـی

دوست آن دانم که گیرد دست دوست در پریشـان حـالی و درمــانـدگی10
4.افسوس در قیامت

مزایای دوست خوب و صالح، نه تنها به زندگی این جهان انسان معنا و مفهوم می بخشد و او را در مراحل مختلف زندگی به پیروزی می‌رساند و او را از تنهایی و غربت و بی کسی نجات می‌دهد، چنانکه امام علی(ع) فرموده:«الَغرِیب مَن لَیسَ لَهُ حَبیب».

یعنی غریب کسی است که در زندگی خویش دوستی ندارد، بلکه کسانی که در زندگی دنیا، دوستان خوبی نداشته یا دوستان خطرناکی داشته اند و آنان را به تباهی و گمراهی کشانده‌اند، در جهان آخرت نیز آه و افسوس زیادی سر می‌دهند! و راه چاره ای ندارند.

قرآن کریم در این باره، خطاب به پیامبر(ص) می‌فرماید:«به خاطر بیاور روزی که انسان ظالم، دست خود را از شدّت ناراحتی و افسوس به دندان می‌گزد و می گوید: ای کاش! با رسول خدا(دوست می‌شدم) و او را برمی گزیدم.

ای وای! کاش! فلان(شخص گمراه و فاسد) را به دوستی انتخاب نکرده بودم، او مرا از یاد و راه حق

گمراه ساخت…»(سوره‌ی فرقان،آیه‌ی2729)

عُقبة اَبی مُعَیط و أبی بن خَلَف، دو دوست صمیمی بودند، عقبه، هرگاه از سفر به مکه بازمی‌گشت، بزرگان و افراد سرشناس قبایل را به میهمانی دعوت می‌کرد، او در حالی که هنوز مسلمان نشده بود، پیامبر(ص) را هم به میهمانی دعوت کرد. رسول خدا(ص) که دعوت او را قبول کرده بود، وقتی سر سفره حاضر شد، فرمود:«من از غذای تو نمی‌خورم مگر این که مسلمان شوی» عقبه که نمی‌خواست پیامبر(ص) سفره و غذای او را ترک کند، مسلمان شد.

خبر مسلمان شدن«عقبه» به گوش دوستش«أبَی بن خلف» رسید و او از این که«عقبه» رفاقت پیامبر(ص) و مسلمانی را برگزیده بود، سخت ناراحت شدو به عقبه پیشنهاد کرد: با اهانت به محمد رفاقت آن حضرت را رها کند و شرط دوستی را عملی کند!

بدین ترتیب، عقبه راهنمایی دوست کافر و گمراه خویش را پذیرفت و از رفاقت با پیامبر(ص) دست کشید و راه کفر و گمراهی را پیش گرفت، بعد از آن هم، عقبه در«جنگ بدر» و «اُبَی بن خَلَف» در «جنگ احد» در حالی که برضد اسلام و پیامبر(ص) قیام کرده بودند، به وسیله ارتش مسلمانان، در حال کفر و گمراهی و مبارزه با اسلام کشته شدند.11

قرآن کریم، سرگذشت و سرنوشت این دوست گزینی خطرناک و گمراه کننده را که با آه و افسوس دردناک آمیخته است،یاد می کند،تا برای همه‌ی ما،ایمان و صداقت برای انتخاب دوست، معیار عمل قرار گیرد.

اختـیـاری در ســـفــر نـبـود مـــــرا
مـنــزلـم گـه کعبه سـازد گـاه دیـر
رشـته ای برگردنم افکنده دوست
میبـرد هرجا که خاطرخواه اوست

İmage
İmage
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، nilofar
#4
İmage
راهنمای برقراری ارتباط سالم با دیگران و دوست یابی :

۱- راز دوستی در تفاوت قائل شدن میان دوستان است . صداقت را به چاپلوسی و صمیمیت را به لبخندهای تصنعی ترجیح بده.

۲- راز دوستی آن است که برای یافتن دوستان صمیمی باید اول خودت یک دوست باشی.

۳- راز دوستی در توقع نداشتن از دیگری است نسبت به دیگران آزاده رفتار کن

۴- راز دوستی در قسمت کردن شادی ها با دیگران است.

۵- راز دوستی در این است که بیشتر گوش کنی تا دیگران را وادار به شنیدن کنی.

۶- راز دوستی در این است که در خوشبختی دیگران نه فقط با حرف بلکه با عمل سهیم باشی.

۷- راز دوستی در دوست داشتن بی قید و شرط دیگران است

۸- راز دوستی در این است که دوستانت را تحسین کنی بی آنکه بدانند چه احساسی نسبت به آنها دارید.

۹- راز دوستی در این است که دوستانت را همان طور که هستند بپذیری و سعی نکنی آنها را به دلخواه خودت باز آفرینی کنی.

۱۰- راز دوستی ار این است که حالات خوب و بد خود را به دیگران تحمیل نکنی, اما به آنها فرصت دهی که احساس خود را بیان کنند.

۱۱- راز دوستی در این است که نیاز های دیگران را مقدم بر نیاز های خودت بدانی

۱۲- راز دوستی در این است که هرگز اشتیاق دوستانت را نسبت به مسائل مختلف تحقیر نکنی

۱۳- راز دوستی در محترم شمردن است. به حقوق و دیدگاه های دوستت احترام بگذار

۱۴- راز دوستی در این است که تغییر حالات خود را با خوشرویی و حسن نیت بپذیری

۱۵- راز دوستی در این است که محبت را نه تنها با کلام بلکه با نگاه و لحن صدا نیز ابراز کنی.

۱۶- راز دوستی در این است که دوستان را در آرزوها و اهدافت سهیم کنی, نه این که فقط با آنها وقت بگذرانی

۱۷- راز دوستی در این است که هنگام صحبت با دوستان حواست کاملا جمع آنها باشد.

۱۸- راز دوستی در این است که همواره افکار مثبت در سر داشته باشی. خصوصا هنگام بروز سوء تفاهمات.

۱۹- راز دوستی در این است که هرگز دوستانت را قضاوت نکنی بلکه همواره نکات مثبت آنها را ببینی.

۲۰- راز دوستی در این است که دائما دیگران را سرزنش نکنی بلکه مزایای مثبت کار درست را صادقانه بیان کنی.

۲۱- راز دوستی در این است که از سعادت دوستان شاد باشی و هرگز وضعیت خود را با بدبینی با وضعیت آنها مقایسه نکنی.

۲۲- راز دوستی در این است که در غم و ناراحتی دوستانت شریک باشی و به آنها دلگرمی بدهی

نه این که به آنها دلگرمی بدهی نه این که با ابراز احساسات نادروست ناراحتی شان را تشدید کنی.

۲۳- راز دوستی در این است که حامی حقوق دوستت باشی حتی اگر ناچار شوی به اشتباه خود اعتراف کنی.

۲۴- راز دوستی در معتمد بودن است. روی حرفت بایست به قولت عمل کن و به تعهدت پایبند باش.

۲۵- راز دوستی در این است که در معاشرت با جمع رشد کنی و آگاهی ات را افزایش دهی

۲۶- راز دوستی در این است که روابط خود با دوستانت را به روابطی استثنایی تبدیل کنی.

۲۷- راز دوستی در صدر قرار دادن عشق خداوند است

۲۸- راز دوستی در این است که با موهبت دوستی عشق به خداوند را در خودت ایجاد کنی.

۲۹- راز دوستی در این است که به تنش های موجود در رابطه ات بها ندهی و دست به کاری بزنی که موجب تقویت دوستی شود.

۳۰راز دوستی در صمیمیت است. برای دوستانت یک دوست واقعی باش حتی زمانی که با تو بد می کنند.

اختـیـاری در ســـفــر نـبـود مـــــرا
مـنــزلـم گـه کعبه سـازد گـاه دیـر
رشـته ای برگردنم افکنده دوست
میبـرد هرجا که خاطرخواه اوست

İmage
İmage
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، nilofar
#5
ویژگیهای دوست خوب

دوستان خوب یک سری ویژگی دارند که آنها را از دیگران متمایز می کند و سبب می گردد دوستان بیشتری در کنار خود داشته باشند. بنابراین با تغییر رفتار خود به جرگه این افراد بپیوندید.

۱- یک دوست خوب حرفهایی که به صورت محرمانه به وی زده شده است را نزد خود نگه داشته و راز دار شما می باشد.

۲ وقت شناس بوده و در قرار ملاقات ها و یا میهمانی ها قابل اطمینان بوده و سر موقع حضور می یابد.

۳ یک دوست خوب به موفقیت موفقیت و یا دوستان شما حسادت نمی ورزد.

۴ یک دوست خوب هنگامی که دچار بیماری و کسالت می گردید با شما تماس گرفته و حالتان را جویا می شود وبه عیادت شما می آید.

۵ وی می داند که چه زمانی صحبت و چه زمانی سکوت نموده تنها گوش دهد.

۶ هنگامی که حالتان مساعد نبوده و یا دل و دماغ کاری را ندارید و پکر هستید وی از شما دلخور نمی شود.

۷ اگر شما به فضای بیشتری نیاز داشته باشید و یا می خواهید تنها باشید آنها این رفتار شما را طرد شدگی تلقی نکرده و دلگیر نمی شوند.

۸ یک دوست خوب همه چیز های بدتان را تحمیل می کند.

۹ وقتی نظر او را در مورد مسئله ای جویا شوید با جان و دل و صادقانه نظرات و عقاید خوشد را در اختیارتان قرار می دهد و حتی اگر به نصایحش نیز عمل نکنید ناراحت نمی شود.

۱۰ وی با شما می خندد گریه می کند و کارهای ماجراجویانه انجام می دهد اما به دیگران چیزی در مورد آنها نمی گوید.

۱۱ پیش از سر زدن به منزلتان شما را مجبور نمی کند که خانه را تمیز کنید

۱۲ وی اجازه نمی دهد کسی پشت سر شما و در غیاب شما در موردتان بد گویی کند و به دفاع از شما خواهد پرداخت.

۱۳ شما را به کارهای ماجراجویانه رشد دهنده و پیشرفت در کار تشویق خواهد کرد.

۱۴ هنگامی که خودروی شما دچار نقص فنی گردد شما را به مقصدتان خواهد رساند.

۱۵ روز تولدتان همیشه به یادش بوده و اگر برنامه خاصی برای آن روز تدارک ندیده باشید شما را به بیرون برده و برایتان کیک سفارش می دهد.

۱۶ دوست خوب از شما انتظار ندارد که اتوماتیک وار با عقاید وی در خصوص مسائلی همچون مد لباس باشید. و به عقاید شما حتی اگر بر خلاف عقایدش باشد احترام می گذارد.

۱۷ هیچ گاه شما را نزد دیگران خرد و تحقیر نکرده بلکه همواره به شما احترام می گذارد و در حضور دیگران از شما تعریف می کند.

اگر دوستی را سراغ ندارید که با شما اینگونه رفتار کند شاید یک دلیل آن این باشد که شما نیز با آنان چنین رفتاری تا به حال نداشته اید.

اختـیـاری در ســـفــر نـبـود مـــــرا
مـنــزلـم گـه کعبه سـازد گـاه دیـر
رشـته ای برگردنم افکنده دوست
میبـرد هرجا که خاطرخواه اوست

İmage
İmage
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، nilofar
#6
اگه بشه پيدا كني اونم از نوع خوبش عاليه يعني ميشه ؟34
پاسخ
#7
من نفهمیدم داداش54

کی حال داره اینایی رو که نوشتی بخونه71

اگه از من می پرسی، باید بگم:

نگردیم بهتره5

دوره ی رفاقتو من واسه تو میمیرم تو واسه من تموم شد رفت پی کارش28
58 همه دلتو میشکنن:
چه خونواده باشه
چه دوست باشه
چه معشوقه باشه

همچنین میتونی خدا و زمینو زمان رو هم به لیستت اضافه کنی50
پاسخ
#8
من یه دوست خوب.ببینİmageکی میخواد با من دوست شه؟
پاسخ
#9
تاپیک علمی به تاپیک دوست یابی تبدیل شده 65

برای اونایی که حال خوندن مطالب علی آقا را ندارن
نظر شخصی بنده:
آدم باید خودش خوب باشه وقتی تونست خودشو بشناسه و سر خودشو کلاه نذاره دوستان خوبی پیدا میکنه
اگر روزی دشمن پیدا کردی، بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیتت کردند، بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی، بدان قیمتت بالاست.
اگر روزی ترکت کردند، بدان با تو بودن لیاقت میخواهد.

پاسخ
 سپاس شده توسط tamana ، mahta ، shekoufe


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اگه میتونستی فکر 1 نفرو بخونی دوست داشتی فکر کیو بخونی ؟!! لعیا 12 661 شنبه-9-12-1393، 03:12 عصر
آخرین ارسال: فاطمه جون
  خانما کدوم رنگو دوست داری بزنی اقایان دوست داری طرفتون کدوم رنگو بزنه دانیال1 4 176 شنبه-9-12-1393، 03:01 عصر
آخرین ارسال: فاطمه جون
  دوست داری تو کدوم از این نوشیدنیها با نفر قبلی شریک بشی؟ نیلوفر آبی 27 1,888 شنبه-9-12-1393، 02:59 عصر
آخرین ارسال: فاطمه جون
17 دوست داشتن roya 0 38 يك شنبه-3-12-1393، 11:54 عصر
آخرین ارسال: roya
  این gfک میگن همون دوست دختره؟؟؟؟؟؟... ㋡ ჩ£źą69㋡ 0 173 شنبه-21-10-1392، 09:12 صبح
آخرین ارسال: ㋡ ჩ£źą69㋡
  پسری که واقعا دختری را دوست داشته باشد.. ㋡ ჩ£źą69㋡ 2 367 چهار شنبه-11-10-1392، 12:18 عصر
آخرین ارسال: shamimrezaey
  به سلامتی پسری که به دوست دخترش گفت : ㋡ ჩ£źą69㋡ 0 230 شنبه-7-10-1392، 10:09 صبح
آخرین ارسال: ㋡ ჩ£źą69㋡
  ن رقص دختران هندی را بیشتر ازنماز پدرومادرم دوست دارم......... ㋡ ჩ£źą69㋡ 0 200 جمعه-6-10-1392، 11:40 عصر
آخرین ارسال: ㋡ ჩ£źą69㋡
  پســـــــــــره زبون دوست دخـــــــــــترش تا حلق میکنه تو دهنش......... ㋡ ჩ£źą69㋡ 0 434 جمعه-6-10-1392، 11:33 عصر
آخرین ارسال: ㋡ ჩ£źą69㋡
  بچه ها کیک تولد انجمن رسید..... دوست داشتین ببیین خیلی باحاله ㋡ ჩ£źą69㋡ 3 563 جمعه-6-10-1392، 07:13 عصر
آخرین ارسال: احسان کلاته

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان