كاربران محترم فرم2آنلاين سايت در حال بروز رساني ميباشد لطفا تا تكميل بروز رساني به مشكلي برخورد كرديد حتما بنده را در جريان قرار دهيد با تشكر مديريت وبسايت admin
http://form2online.com/up/uploads6/ec66c441fc061.jpg
http://cuis.comxa.com/up/b4c48608ce88.gif http://8pic.ir/images/ckyppolg4awp6r2z0cgz.gif

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tv کارت چیست؟؟؟؟؟؟؟
#1
در این قسمت راجع به تراشه های تلوزیونی (TV Card) مطالبی هر چند کوتاه و مختصر!!! مینویسم تا اگر شما از جمله کسانی هستید که علاقمند به دیدن تصاویر تلوزیونی بر روی رایانه شخصی خود می باشید ، بتوانید از این مطالب سود ببرید. خوب ، در ابتدا این سؤال مطرح است که کارت تلوزیون به چه کار می آید و اصطلاحاً به چه درد می خورد؟ در پاسخ این سؤال باید گفت که؛

سلام دوستان اگه میخواهید یه کارت تی وی بخرید توصیه میکنم مطلب زیر رو بخونید تا نکات جالب ومهم رو در انتخاب یک کارت تی وی بدونیددر این قسمت راجع به تراشه های تلوزیونی (TV Card) مطالبی هر چند کوتاه و مختصر!!! مینویسم تا اگر شما از جمله کسانی هستید که علاقمند به دیدن تصاویر تلوزیونی بر روی رایانه شخصی خود می باشید ، بتوانید از این مطالب سود ببرید. خوب ، در ابتدا این سؤال مطرح است که کارت تلوزیون به چه کار می آید و اصطلاحاً به چه درد می خورد؟ در پاسخ این سؤال باید گفت که؛ گاهی پیش می آید که برای انجام کاری مجبورید پشت رایانه تان بنشینید و دسترسی به تلوزیون نداشته باشید، و یا در محل کارتان فضای کافی برای داشتن هم زمان تلوزیون و رایانه در کنار هم را ندارید، و یا ( اصلا تو کلاس ما سیر می کنید و) پول کافی برای خرید یک تلوزیون جداگانه را ندارید و به این می اندیشید که اگر بتوان از صفحه مانیتور به عنوان تلوزیون استفاده کرد چقدر خوب می شد؟! اینجا است که متوجه اهمیتِ ، داشتن یک کارت تلوزیونی برای شما آشکار می شود.


البته در ابتدا یک هشدار ایمنی بدهم که در آینده ما خجالت زده شما نباشیم؛ آقا/خانم، برنامه های تلوزیونی اصلا تکراری نیست، به هیچ عنوان خسته کننده و کسل کننده هم نیست، به هیچ وجه آبکی (محلول برنامه های تلوزیونی و آب!) هم نیست، به هیچ عنوان هم وسط تبلیغات قطع نمی کنند که چند دقیقه! فیلم سینمایی نشان بدهند، و اصلاً هم ... (به دلیل نقد نبودن این پست از باقی توضیحات می گذریم) ، پس بنابراین بعد از خرید کارت تلوزیون نیایید و از ما شاکی نشوید که آقا ما فلان قدر ریال پول رایج این ممکلت را نداده ایم کارت تلوزیون بخریم، که آن را هم مثل تلوزیونمان همیشه خاموش نگه داریم!
حال که سنگهایمان را باه هم واکندیم برویم سراغ اصل مطلب!
کارت های تلوزیونی در بازار به طور کلی به دو دسته کلی تقسیم می شوند. کارت های تلوزیونی داخلی (Internal) و کارتهای تلوزیون خارجی (External).
گروه کارتهای تلوزیونی داخلی (Internal) خود به دو دسته کارتهای تلوزیون همراه با کارت گرافیکی و کارتهای تلوزیون بدون کارت گرافیکی تقسیم می شود. فرق این دو در شکاف قرار گیرنده (Slot) آنها است. کارتهای تلوزیون همراه با کات گرافیکی ، در جایگاه AGP قرار می گیرند که از سرعت بالاتری برخوردار هستند و کارتهای تلوزیون فاقد کارت گرافیکی در جایگاه PCI.
البته کارتهای تلوزیون خارجی (External) که از مدِ کمتری برخوردار هستند ، در این پست به آنها نمی پردازیم.
آنچه واضح است، تفاوت قیمت بین این دو دسته کارتها داخلی (Internal) است. کارتهای تلوزیون AGP که کارت گرافیک را هم در خود گنجانده اند قیمت بالاتری را به خود اختصاص داده اند. ولی از معایب همین کارتها این است که برای ارتقای گرافیک خود با مشکل بزرگتری مواجه می شوید که همان قیمت بالای این نوع کارتها است.

دسته بندی دیگری که می توان کارتهای تلوزیون را قِسم کرد، نوع فرمت ظبط کننده تصاویر آنها و کیفیت دریافتی آنهاست. البته اینجا این نکته را متذکر بشوم که چون کارتهای داخلی (Internal) در داخل جعبه (Case) قرار می گیرند و در معرض اثابت شدید امواج مغناطیسی هستند، کیفیت تصاویر دریافتی آنها از دستگاه تلوزیون (TV) یا کارتهای خارجی (External) کمتر است. ولی این مشکل را با بهبود کیفیت آنتن می توان به طور کامل رفع کرد.
اکثر کارتهای تلوزیونی قادر به ضبط تصاویر نیستند که البته از قیمت پایین تری برخوردار هستند و آنهایی که قابلیت ضبط با پسوند AVI را دارند در رتبه بعدی و آن دسته از کارتهای تلوزیونی که قابلیت ضبط تصاویر را با پسوندهای دیگری همچون MPEG و یا MP2 یا MP4 دارند به ترتیب در رده های بالاتر قرار می گیرند. ما اینجا صحبت از تبدیل (Capture) نمی کنیم و بحث ما ربطی به کارتهای مبدل تصویر آنالوگ به دیجیتال ندارد، ولی نوع ضبط تصاویر برای یک کارت تلوزیونی یک مزیت مهم به شمار می رود.

خوب تا مبحث تفکیک کارتهای تلوزیونی گفتیم. حال به سراغ بررسی نوع عملکرد این کارتها می رویم. کارتهای تلوزیونی از سری تراشه های AGP اغلب با مشکل کمتری نسبت به نوع ضبط مواجه می شوند، چرا که با تعبیه کارت گرافیکی در بطن این سری کارتهای تلوزیونی ، تقریباً بیشتر مشکل ضبط را حل کرده اند. اغلب این کارتها با نوع ضبط AVI و MPEG کار ضبط را انجام می دهند، که برای تبدیل تصاویر به هر نوع گرافیک کافیست. در مورد AVI به این دلیل که اکثر دستگاههای میکس و پخش (حتی غیر کامپوتری) از این نوع پسوند پشتیبانی می کنند و در مورد MPEG نیز باید گفت که این پسوند یعنی همه چیز! به این صورت که شما اگر یک Clip با این پسوند داشته باشید ، به هر نوع دیگر نگارشهای تصویری از قبیل VCD (MPEG1:"DAT") ، Super VCD (MPEG2) و MPEG4 و DVD می توانید با واسطه یک نرم افزار مبدل، تبدیل کنید. به بیان ساده تر با داشتن پسوند MPEG همه نوع تصویری می توانید از آن به دست آورید که البته این کار به کمی آشنایی با نرم افزارهای مربوط، نیاز دارد.

بنابراین کارتهای تلوزیونی که بتوانند با پسوند MPEG خروجی بدهند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. شاید برخی از شما از خود بپرسید که خوب، این چه اهمیتی دارد، با توجه به فراگیر بودن نوع فایل AVI کار تبدیل آن نیز به راحتی صورت می گیرد و با یک نرم افزار دیگر می توان این پسوند را به خروجی های مورد علاقه خود تبدیل کرد؛ در پاسخ باید گفت ، بله ، نوع فایل های AVI خیلی بهتر و راحتر می باشد و اکثر سیستمها با آن شمکلی ندارند، ولی فقط برای ضبط تصاویر کوتاه کاربرد دارد. به عنوان مثال با فرمت تصویری MPEG1 ا دقت تصویری زیاد (High Resolution Exp: 720*576) برای فضای ثابت ، مثلاً حدود MB 5007 ، طول زمانی قابل ضبط 274 دقیقه می باشد ولی با همین شرایط (High Resolution Exp: 704*576) برای ضبط با استاندارد AVI، این زمان به 4 دقیقه تقلیل پیدا می کند!
پس می بینید که برای ضبط تصاویر برای مدت زمان طولانی ، نوع فرمت رکورد از اهمیت خاصی برخوردار است. حال مسئله دیگری که می ماند فروانی نوع فرمتها است که این بسته به نوع کارت تلوزیونی، و قیمت و کاربردهای دیگر سلیقه ای می باشد، به عنوان مثال کارتهای تلوزیونی موجود هستند که می توانند کانالها و فرکانسهای رادیوها را نیز دریافت کنند و به عنوان یک رادیو در کنار کارت تلوزیونی مورد استفاده قرار گیرند.
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست
خرم ان نغمه که مردم بسپارند به یاد
پاسخ
 سپاس شده توسط admin


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مودم چیست؟؟؟؟؟؟ hani 0 827 سه شنبه-16-6-1389، 05:33 صبح
آخرین ارسال: hani

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان