تالار تبادل اطلاعات فرم2آنلاين
رکورد های جهانی گینس !!! - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار تبادل اطلاعات فرم2آنلاين (http://www.form2online.com)
+-- انجمن: ســـايــر خــدمــات تــالار (http://www.form2online.com/forum-338.html)
+--- انجمن: زنــــگ تــفــريــــــح (http://www.form2online.com/forum-339.html)
+---- انجمن: مطالب جالب و خواندنی (http://www.form2online.com/forum-426.html)
+---- موضوع: رکورد های جهانی گینس !!! (/thread-9378.html)

صفحه‌ها: 1 2 3 4


رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - پنج شنبه-19-3-1390

اولین عكسهای گرفته شده تـــاریخ

Photographکه به معنی عکس یا عکاسیه، از دو لغت یونانی Photo به معنی نور یا رعد و کلمه graph به معنی رسم کردن یا کشیدن گرفته شده و اولین بار توسط دانشمندی به نام جان هرسکل در سال ۱۸۳۹ به معنی ثبت و یا گرفتن عکس توسط نور استفاده شد و حالا ببینیم اولین عکسهای گرفته شده توسط بشر:
  • اولین عکس- ۱۸۲۶
İmage

اولین عکس توسط فردی به نام جوزف نیپک در تابستان سال ۱۸۲۶ در فرانسه و از مزرعه و آسمان مشرف به پنجره اتاقش گرفته شده. این عکس که به عنوان اولین
عکس گرفته شده معروفه، گرفتنش حدود ۸ ساعت به طول انجامیده و هیچ کس به درستی نمیدونه که جوزف از چه ماده شیمیایی واسه گرفتن این عکس استفاده کرده بوده.
  • اولین عکس زیر آب - ۱۸۵۶
İmage...

اولین عکسی که زیر آب گرفته شد، توسط فردی به نام ویلیام تامپسون در سال ۱۹۵۶ گرفته شد، ولی اون عکس بعد از مدتی گم شد. عکس فوق اولین عکس منتشره از زیر آبه که در سال ۱۸۹۰ گرفته شده.
  • اولین عکس هوایی- ۱۸۵۸
İmage
در سال ۱۸۵۸ گسپر فلیکس، که یه نویسنده و کاریکاتوریست بود(با امضای Nader) با دوربین خودش سوار بالنی شد و بر فراز شهر کوچکی در فرانسه اولین عکس هوایی رو گرفت. امااز اونجایی که این عکس هم گم شد (!!!) اولین عکس هوایی مجود توسط فردی به نام جیمز والز بلک در سال ۱۸۶۰ گرفته شده از شهر بوستون

  • اوین عکس رنگی - 1861
İmage

اولین عکس رنگی موجود با رنگ پایدار توسط جیمز کلارک ماکسول در سال ۱۹۶۱ گرفته شده. با توجه به کیفیت پایین عکس، معلوم نیست که این عکس چیه،ولی طبق
اطلاعات موجود، عکس فوق نشون دهنده یه روبانه.
  • اولین عکس فضایی - ۱۹۴۶
İmage

چند سال بعد از جنگ جهانی دوم و مدتها قبل از پرتاب اسپوتنیک به فضا، دانشمندان و سربازان در صحرایی در مکزیک اولین عکس فضایی رو دیدن، این عکس که از بلندی
به ارتفاع ۶۰ مایل و توسط یه دوربین ۳۶ میلیمتری که بر روی یه موشک v-2 سوار بود گرفته شده. موشک همراه با دوربین به فضا پرتاب شد و بعد از طی مسیری مستقیم، بعد از چند دقیقه به زمین بازگشت، خود دوربین بعد از برخورد به زمین شکست ولی فیلمش که در محفظه ای فولادی بود سالم ماند تا حاوی اولین عکس فضایی باشد،
  • اولین عکس از کره زمین- ۱۹۶۸
İmage..

در سال ۱۹۶۸، با پرواز آپولو ۸ با ماموریت پرواز رفتو برگشت از زمین به ماه اتفاق افتاد، با این پرواز، خیلی از اولین ها ثبت شدن، از جمله اولین عکس از کره زمین و نیز
اولین پرواز انسان به ماه، اولین پرواز انسان با استفاده از فضا نورد Saturn V rocket و …،
  • اولین عکس از کره ای دیگر- ۱۹۷۵
İmage
در سال ۱۹۷۵ فضا پیمای ورنای روسی، بعد از فرود موفقیت آمیز بر روی ونوس، اولین عکس دیجیتالی از کره ای دیگر را گرفت.RE: رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - پنج شنبه-19-3-1390

اولین قربانی حواداث رانندگی ایران
İmage

عکس از اولین مدرک دیپلم صادر شده در کشور

İmage

اولین ملکه زیبایی جهان

İmage

اولين گواهينامه رانندگي ايران (عکس)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.RE: رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - پنج شنبه-19-3-1390

اولین زن جراح ایرانیİmage
اولین زن جراح ایرانی:"سکینه پری" متولد 1281-1307 در روسیه دیپلم دکتری گرفت و 1314 با اجازه نامه ی پزشکی خود را دریافت کرد.

اولین زن جراح پلاستیک:"دکتر هاسمیک هاراطونیان" در سال 1339 در این رشته فارغ التحصیل شد.

اولین زن داروساز:"اقدس غربی" و "اختر فردوس" اولین زنان دکتر داروساز ایرانی هستند که در سال 1316 وارد دانشگاه تهران شدند و در سال 1320 در این رشته فارغ التحصیل شدند.

اولین زن وکیل دادگستری:"یکاترینا سعیدخوانیان" متولد1278 اولین زن ایرانی که پس از تحصیل در رشته قضایی در روسیه به سال 1327 در تهران پروانه وکالت گرفت و به کار پرداخت.

اولین زن تاجر ایرانی: "مهین افشار" در سال 1336 موفق به دریافت کارت بازرگانی شد.

اولین زن سرتیب ایرانی:"مرضیه ارفعی" در سال 1312 با درجه هم ردیف سروانی در ارتش مشغول خدمت شد و در سال 1338 به عنوان اولین زن به درجه سرتیپی رسید.

اولین زن روزنامه نگار:"صدیقه دولت" در اصفهان به سال 1297 مجله" جمعیت نسوان وطن خواه" و مجله " زبان زنان" را منتشر کرد.

اولین زن خلبان:"عفت تجارتی" در سال 1318 در 22 سالگی برای اولین بار و به عنوان اولین زن در رشته خلبانی نام نویسی کرد و در همان سال اولین پرواز خود را با هواپیمای تایگرموس انجام داد.

اولین زن پرستار:"فاطمه توانایی" که در سال 1310 در آموزشگاه کوچک در شهر رشت نام نویسی کرد. او در سال 1314 در این رشته فارغ التحصیل شد.

اولین هنرمندان زن تاتر:اولین زنان که روی صحنه رفتند دو تن از زنان ارمنی به نام های " وارتوتریان"و"سراکالندریان" بودند.اولین زن آوازه خوان:"قمرالملوک وزیری" که صفحه پر کرد و پس از او "ملوک ضرابی" بود

RE: رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - شنبه-28-3-1390

طولانی ترین دست دادن جهان
یک تیم دو نفر نیوزیلندی ، آلاستیر گالپین و دان پاردون ( Alastair Galpin and Don Purdon ) و یک تیم دو نفره برادران نپالی ، روهیت و سانتوش تیمیلسینا ( Rohit and Santosh Timilsina )توانستند پس از ۳۳ ساعت و ۳ دقیقه دست دادن با یکدیگر در نیویورک، رکورد طولانی ترین دست دادن جهان را بشکنند.
آیا می دانستید یک انسان به طور متوسط با ۶۰ سال عمر بیش از ۱۵ هزار بار با دیگران دست می دهد؟
این نتیجه یک تحقیق از پروفسور علوم روانی ( Geoffrey Beattie ) در دانشگاه منچستر می باشد.İmage


RE: رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - شنبه-28-3-1390

جوان ترین خواننده جهان

دختر سه ساله نپالی ( Atithi Gautam K.C ) پس از آن که در سن ۲ سالگی به پیروی از خواهر بزرگترش آواز خواند،در ۳ سالگی آلبوم تک نفره خود را با نام ( Atithi ) شامل ۹ آهنگ همراه با سرود ملی نپال در انجمن گردشگری نپال اجرا کرد. وی جوانترین خواننده جهان می باشد.
İmage
جوان‏ترین خواننده جهان Atithi Gautam K.C در حال اجرای زنده‏ی آلبوم خود

وی دختر خواننده به نام نپالی ( Uddhab K. C. ) می باشد و حافظه ی بسیار خوبی در درک شعر،یادداشت ها و ملودی ها دارد.
نخست ویزر و معاون رییس جمهور نپال و همچنین بازیگر هندی مانیشا کویرالا برخی از شخصیت های معروف جهان هستند که وی را نابغه موسیقی میدانند.RE: رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - شنبه-28-3-1390

درست کردن بیشترین پیتزا در یک ساعت
برایان ادلر ( Brian Edler ) از شهر فیندالی در اوهایو توانست با درست کردن ۲۰۶ پیتزای متوسط رکورد درست کردن بیشترین پیتزا در یک ساعت را از آن خود کند.
İmage
برایان ادلر :: Brian Edler
برایان که ۲۸ سال است پیتزا درست می کند در چندین رقابت ملی و بین المللی نیز عنوان سریع‏ترین پیتزا درست کن را از آن خود کرده است.


RE: رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - شنبه-28-3-1390

طولانی ترین بازی وسطی جهان

۲۰ بازیکن محلی از تورنتو در طول یک مراسم برگزار شده توسط هلدر برام ۳۶، ساعت وسطی بازی کرده تا بتوانند برای بخشی از بنیاد استفان لویی پول گردآوری کنند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برام میگوید:در بخشی از کتاب گینس تنها ۵ دقیقه استراحت در هر ساعت برای بازیکنان پیش بینی شده است.
بیش از ۴ هزار دلار در این بازی برای بنیاد استفان لویی که یک بنیاد برای مبارزه با ایدز درآفریقا می باشد بدست آمد.
وسطی با نام محلی آراداووردی، به هر بازی که در آن بازیکنان سعی کنند دیگر بازیکنان را با توپ بزنند و دیگر بازیکنان مانع از برخورد توپ به خودشان شوند، گفته می‌شود.


RE: رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - شنبه-28-3-1390

درازترین کلاه اسکی جهان

یک کلاه اسکی بافته شده ی ۲۱۳ متری در سال ۱۹۷۷ توسط جینی وودوارد ( Gini Woodward ) دوباره در کارناوال زمستانی شهر سندپوینت ایالت آیداهو در آمریکا به نمایش گذاشته شد که نشان می دهد این کلاه اسکی درازترین کلاه اسکی جهان است.
İmage
راهپیمایی درازترین کلاه اسکی جهان در سندپوینت

بنا بر بریده های روزنامه های شهر بانر در انجمن و موزه تاریخی این شهر ، این کلاه اسکی در سال ۱۹۷۷ توسط جینی وودوارد واسکات هادلی و توسط یک کارت پانچ برنامه ریزی شده ی ماشین بافندگی بافته شده بود،که وزن این کلاه ۳۶ کیلو می باشد.
این کلاه اسکی دارای ۵۳۹ پانل تبلیغاتی از کسب و کارهای محلی سراسر شهرهای سندپوینت و بانر بوده که از آن همه تنها ۲۵ تای آن ها هنوز نیز وجود دارند.RE: رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - شنبه-28-3-1390

آلبوم لیدی گاگا،پرفروش‏ترین آلبوم موسیقی ۲۰۱۰ جهان
آلبوم هیولای شهرت ( The Fame Monster ) از لیدی گاگا ( Lady Gaga ) با فروش بیش از ۵٫۸ میلیون نسخه پرفروش ترین آلبوم جهان در سال ۲۰۱۰ شد.
هیولای شهرت (به شکل The Fame Mons†er نوشته می‌شود) دومین آلبوم استودیویی و سومین آلبوم چند آهنگی ( Extended play ) لیدی گاگا است که در ۱۸ نوامبر ۲۰۰۹ منتشر شد.

İmage
آلبوم هیولای شهرت :: The Fame Monster

جوآن استفانی جرمانوتا (Joanne Stefani Germanotta) زاده ۲۸ مارس ۱۹۸۶، که با نام حرفه‌ای لیدی گاگا (به انگلیسی: Lady Gaga) شناخته می‌شود، خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز آمریکایی ایتالیایی‌تبار است، که بیشتر به‌خاطر کار در سبک الکترونیکا شناخته شده است.
او در ۲۸ مارس ۱۹۸۶ در نیویورک زاده شد. گاگا در سن ۱۳ سالگی نخستین آهنگ خود را ساخت.


حرفه ترانه‌سراییش را با همکاری با سوپراستارهایی چون بریتنی اسپیرز، فرگی، گروه پوسی‌کت دالز و همچنین تهیه کننده سیاهپوست امریکایی ایکان، آغاز کرد. پس از آنکه ایکان متوجه استعداد زیاد خوانندگی او شد او را به عنوان خواننده وارد عرصه موسیقی کرد.
İmage
لیدی گاگا :: Lady Gaga

گاگا در سال ۲۰۰۸ آلبوم شهرت را روانه بازار کرد. او در این باره گفت که این آلبوم درباره این است که چگونه هرکسی میتواند احساس شهرت کند. همچنین آهنگ جاست دنس از این آلبوم بعنوان بهترین آهنگ رده دنس در پنجاه و یکمین مراسم جایزه گرمی برگزیده شد. آهنگ پوکر فیس او نیز بسیار مشهور است. وی صریحا اعلام کرده‌است که دوجنس‌گرا است و در گذشته با زنان رابطه جنسی داشته است.

سبک الکترونیکا-دنس او تحت تاثیر برخی راکرهای بزرگ مثل کویین و دیوید بویی و همچنین خوانندگان موسیقی پاپ مثل مدونا و مایکل جکسون قرار دارد. او تا کنون توانسته است ۱۵ میلیون آلبوم و ۵۰ میلیون تک‌آهنگ در سطح جهان به فروش برساند. آلبوم جدید لیدی گاگا به نام Born This Way قرار است اوایل سال ۲۰۱۱ عرضه شود.
وی اسم مستعار خود را از آهنگ معروف گروه کویین به نام Radio Ga Ga گرفته است.

لیدی گاگا از خانواده ای متوسط است.او به نیویورک آورده شد و همانند پاریس هلتون به دبیرستانی معتبر رفت. گاگا خود میگوید به مد و نوع پوشش خود بسیار اهمیت میدهد.

در مراسم اهدای جوایز موسیقی بریتز در سال ۲۰۱۰، جایزه بهترین آلبوم بین‌المللی برای آلبوم شهرت، بهترین خواننده در سطح بین‌المللی و بهترین نوآوری در اجرا در سطح بین‌المللی به لیدی گاگا اهدا شد.

لیدی گاکا، خواننده آمریکایی در مراسم اهدای جوایز موزیک ویدئو ام تی وی در لس آنجلس هشت جایزه از جمله جایزه بهترین موزیک ویدئوی سال را به دست آورد.


RE: رکورد های جهانی گینس !!! - Arezou - شنبه-28-3-1390

سریع ترین خودروی خورشیدی جهان
خودروی خورشیدی ساخته شده به دست یک گروه استرالیایی از دانشگاه نیو سات ولز ( New South Wales ) با نام ( Sunswift IVy ) دارای سرعت متوسط ۸۸٫۸ کیلومتر بر ساعت می باشد که در یک پایگاه نیروی دریایی در نیو سات ولز اندازه گیری شد و رکورد سریعترین اتومبیل خورشیدی جهان را از آن خود کرد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خودروی خورشیدی Sunswift IVy
این خودروی خورشیدی دارای یک آرایه از ۴۰۰ سلول سیلیکونی می باشد که آن را دانشجویان دانشکده مهندسی سیدنی از نیو سات ولز طراحی و ساختند.
نماینده رسمی موسسه رکوردهای جهانی گینس نیز در زمان سنجش سرعت این خودرو در آنجا حضور داشت.
موتور این خودرو برای رسیدن به سرعت ۸۸٫۸ کیلومتر بر ساعت تنها نیاز به ۱۳۰۰ وات انرژی خورشیدی دارد یعنی همان انرژی که یک تستر برای برشته کردن دو تکه نان نیاز دارد.
وزن این خودور به دلیل استفاده از فیبر کربنی برای بدنه اش یک دهم وزن یک خودروی معمولی و بالاترین سرعت آن ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت است ،همچنین مانند یک خودروی خانوادگی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
برای ساخت این خودروی خورشیدی سه چرخه دانشجویان ۱۸ ماه وقت و ۲۸۰ هزار دلار صرف کردند